Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Jak pies postrzega ciebie i twoją rodzinę w kwestii ważności i szacunku?

Psy rewelacyjnymi obserwatorami. Swoje zachowanie formują na podstawie wszelkich relacji i utrwaleń jakie zaobserwują. To, jak jesteśmy postrzegani w oczach psa zależy od tego jak reagujemy na określone okoliczności które zachodzą w relacjach pomiędzy nami a nim. Cóż nie jesteśmy w stanie oznajmić psu jaka jest jego pozycja w hierarchii, w takim razie trzeba mu to pokazać poprzez właściwe działania domowników.

Czytaj więcej…

Instynkt kierujący twoim

Jaki jest podstawowy instynkt kierujący twoim psem?

Psy potomkami wilków i ocaliły mnóstwo instynktów, z których najważniejsze to instynkt stadny i instynkt poszukiwania przywództwa. W wilczych stadach, w odróżnieniu do cywilizacji ludzkiej, nie ma dwóch identycznie równych jednostek – zawsze pewien osobnik jest ponad. Dzięki temu każdy zna swoją pozycję w stadzie.

Czytaj więcej…

Jak zrozumieć psa?

Jak myśli Twój pies?

Priorytetową składową skutecznej tresury psa i nauki dyscypliny jest uzmysłowienie tego kim jest Twój pies, jak pojmuje świat, jak myśli, co steruje jego zachowaniem. Bez tej wiedzy nawet najskuteczniejsze techniki tresury nie zadziałają. Nawet bez stosowania konkretnych technik jeśli tylko przyswoisz sobie zasady działania psich instynktów i psychiki, to wówczas będziesz w stanie nawet samodzielnie wydedukować techniki rozwiązania wszystkich problemów ze swoim psem, ponieważ klucz to zrozumienie własnego psa!

Czytaj więcej…

Co zrobić gdy pies boi się burzy

Co zrobić gdy pies boi się burzy?

Niektóre psy mocno przeżywają burzę. Szczególnie boją się grzmotu piorunów. Próbują uciekać lub szukają miejsca gdzie mogłyby się schować. Nie wolno lekceważyć tego problemu, ponieważ wywołuje on silny strach u psów i może być nawet przyczyną choroby. Szczególnie jeżeli chodzi o psy w podeszłym wieku.

Czytaj więcej…

Komenda - Nie rusz - Nie wolno

Komenda – Nie rusz / Nie wolno

Bierzemy do ręki smakołyk i zamykamy go w dłoni tak, aby pies nie był w stanie go wydostać, ale mógł go powąchać. Obniżamy rękę do poziomu psa i pokazujemy, że mamy smakołyk, nic nie mówiąc. Pies będzie się starał wydostać smakołyk z naszej ręki, może drapać, szturchać nosem, starać się go wyszarpnąć itp. Jeżeli nas gryzie lub dotkliwie drapie, podnosimy na chwile rękę wyżej, potem znowu opuszczamy, bez słowa. Po chwili pies zrozumie, że jego usiłowania są bezskuteczne i zrezygnuje. Czekamy na ten moment rezygnacji i natychmiast klikamy. Otwieramy po kliknięciu dłoń i pozwalamy psu wziąć smakołyk.

Czytaj więcej…

Jak nauczyć psa komendy - daj głos

Jak nauczyć psa komendy „daj głos”?

Szczekanie na komendę zazwyczaj jest sztuczką chętnie wykonywana przez większość psów. Nie powinniśmy jednak uczyć pieska zbyt wcześnie tej umiejętności, ponieważ może go to zachęcić do wykazywania dominacji. Aby rozpocząć naukę, należy się upewnić, że pies jest już na to gotowy i wystarczająco cierpliwy.

Czytaj więcej…

Jak nauczyć psa leżeć

Jak nauczyć psa leżeć?

Weź smakołyk i trzymaj go na podłodze. Należy go trzymać, a nie położyć, ponieważ pies może go niezwłocznie skosztować. Pies zacznie go lizać. Nie dawaj mu go dopóki się nie położy. Może to trwać nawet ponad 10 minut. Jak zacznie się kłaść powiedz „leżeć”.

Czytaj więcej…

Oddawanie aportu na komendę - daj

Oddawanie aportu na komendę „daj”

Oddawania dobrze jest uczyć niezależnie od nauki aportowania, jeżeli nasz pies nosi coś w pysku sam z siebie (np. zabawki).

Czytaj więcej…

Jak oduczyć psa jedzenia odchodów

Jak oduczyć psa jedzenia odchodów?

Istnieje wiele teorii dlaczego psy jedzą własne odchody. Podzielić je można na dwie grupy, które wynikają z zachowania lub są problemem medycznym. Jeśli uważasz, że twój pies ma raczej problem natury medycznej udaj się z nim do weterynarza. Przebada Twojego psiaka i znajdzie źródło problemu.

Czytaj więcej…