Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Instynkt poszukiwania przywódcy u twojego psa i jak go wykorzystać

Pies trafiając do Twojego domu kierując się instynktami od razu będzie starał się ustalić swoją pozycję w hierarchii. Instynkt psa mówi mu o tym, że stado powinno mieć przywódcę – tzw. „Samca Alfa”.

Szuka on więc w Twojej rodzinie osoby dominującej, która jest przywódcą. Jeśli pies nie dostrzeże takiej osoby, to sam będzie starał się zrobić wszystko by stanąć na czele „stada”. Jest to naturalne i nie wynika z nieodpartej chęci dominacji lecz tego, iż uznał on dane stado za zagrożone i potrzebujące przywództwa żeby przetrwać. Jest to bardzo ważna kwestia i musisz o tym pamiętać już na samym początku swojej przygody z tresurą psa.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną agresywnego zachowania i nieposłuszeństwa ze strony psa jest stadium, w którym pies czuje się Samcem Alfa. Próby ujarzmienia czworonoga podejmowane w niewłaściwy sposób będą kończyć się niepowodzeniem, gdyż pies będzie starał się obronić swoją dominującą pozycję by nie stracić przywództwa.

Aby zostać liderem musisz ustalić jasne zasady i twardo się ich trzymać. Niekonsekwencja jest głównym powodem braku efektów w treningu. Materiały przedstawione w dalszej części pozwolą Ci poznać sposoby dzięki którym umocnisz pozycje lidera i opiekuna „stada”.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

− 3 = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.