Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Jak zrozumieć psa?

Jak myśli Twój pies?

Priorytetową składową skutecznej tresury psa i nauki dyscypliny jest uzmysłowienie tego kim jest Twój pies, jak pojmuje świat, jak myśli, co steruje jego zachowaniem. Bez tej wiedzy nawet najskuteczniejsze techniki tresury nie zadziałają. Nawet bez stosowania konkretnych technik jeśli tylko przyswoisz sobie zasady działania psich instynktów i psychiki, to wówczas będziesz w stanie nawet samodzielnie wydedukować techniki rozwiązania wszystkich problemów ze swoim psem, ponieważ klucz to zrozumienie własnego psa!

Nie zapomnij, że dalszymi przodkami psów wilki, które wciąż zachowały  masę dziewiczych instynktów. Niezależnie od tego jak rewelacyjnie pies jest wyszkolony, w radykalnych warunkach górę wziąć może instynkt, który bywa odrębny od Twojego ideału odnoszącego się posłuszeństwa psiaka.

Czworonóg jest zwierzem stadnym, toteż jego działania ukształtowane poprzez uwagę  otaczającego świat, nabywając konkretne nawyki i zachowania. W przypadku gdy pies będąc szczenięciem obserwował inne psy o nietrafnym zachowaniu, nauczył się nieprawidłowych reakcji. Analogiczna sytuacja ma miejsce gdy pies był pod opieką właściciela, który nie podołał adekwatnie kierować tresurą już od najmłodszych lat, wtedy takie postępowanie zaowocuje problemami z psim zachowaniem.

Tak więc jeśli mamy w domu psy agresywne, które żyją ze sobą w konflikcie, młode psy w sporej dawce prawdopodobieństwa przyswoją sobie złe zwyczaje nawet jeśli nie będą ich miały podczas zachowań dyktowanych im przez instynkt. Niewątpliwie jeśli taki psiak mający złe nawyki, znajdzie się odpowiedzialnego właściciela istnieje spore prawdopodobieństwo na efektywne wykluczenie młodzieńczych gniewnych przyzwyczajeń.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

− 3 = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.