Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Jak nauczyć psa komendy - daj głos

Jak nauczyć psa komendy „daj głos”?

Szczekanie na komendę zazwyczaj jest sztuczką chętnie wykonywana przez większość psów. Nie powinniśmy jednak uczyć pieska zbyt wcześnie tej umiejętności, ponieważ może go to zachęcić do wykazywania dominacji. Aby rozpocząć naukę, należy się upewnić, że pies jest już na to gotowy i wystarczająco cierpliwy.

Jeśli będzie się wyrywał do przysmaku i podgryzał nasze ręce, oznacza to, że należy przełożyć naukę szczekania na później, a rozpocząć od czegoś prostszego. Sama nauka nie należy do najtrudniejszych: Wydajemy psu komendę „siad”, gdy ją wykona mówimy „daj głos” i pokazujemy mu smakołyk. Przekąska powinna znajdować się poza zasięgiem naszego pupila. Jeśli ten choćby piśnie lub wyda minimalny głos, chwalimy go i nagradzamy smakołykiem. Z czasem nie ulegajmy piskom i poczekajmy, aż pies wyda pełne głośne szczeknięcie, dopiero wtedy go nagródźmy jedzeniem.

Co jednak wtedy gdy nasz pies jest dość oporny?

Jeśli nasz pupil jest wyjątkowo oporny, można spróbować zmusić go do większego wysiłku. Możemy np. pokazać mu przysmak przez szparkę w drzwiach i poczekać, prawdopodobieństwo, że tym razem zaszczeka lub choćby zapiszczy znacznie wzrasta.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

47 + = 48

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.