Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Oduczenie psa sikania w domu może być bardzo proste pod warunkiem, że masz czas, cierpliwość i chęci aby pomóc swojemu pieskowi nauczyć się sikać tam gdzie powinien.

Czego nie robić?

Na pewno słyszałeś o osobach które aby oduczyć psa sikania w domu, łapały swojego psa zaraz po tym jak się zsikał, wsadzały jego nos w kałużę moczu i mówiły zdecydowanym głosem „nie wolno!”. Niestety szczeniaki nie rozumieją o co ci chodzi i dlaczego na nie krzyczysz. Są jeszcze za małe na to, aby powiązać z sobą swój błąd i następującą po nim karą. Istnieje lepsza metoda nauczenia pewnych zachowań pieska niż przemoc.

Chwalenie pomaga!?

Chwalenie pieska za to, że załatwił się tam gdzie trzeba jest najważniejszym krokiem do sukcesu. Pieski bardzo lubią być chwalone i głaskane, zatem jeśli następnym razem załatwi swoją potrzebę w wyznaczonym przez ciebie miejscu podejdź do niego, pogłaskaj i pochwal.

Jeśli pies robi kałużę w euforii to znaczy że po prostu nie zdążył – nie należy go wtedy karać. U psów młodszych niż półtora roku to normalne. Na przykład – przychodzicie do domu, a pies biega i nagle zaczyna siusiać. Gazety – jako alternatywa się nie nadają – one nie wchłaniają moczu. Pies może ubrudzić sobie łapy i przenieść zapach moczu do legowiska. Wtedy na przykład poduszka w legowisku może mieć zapach moczu – i pies pomyśli sobie, że to toaleta. Dlatego tresowanie z pieluchą jest najskuteczniejsze. Polega ona na tym, że pieluchę należy lekko nawilżyć moczem psa tak, aby wiedział on gdzie znajduje się „toaleta”.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

− 5 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.