Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Jakie rasy psów łatwo wyszkolić

Jakie rasy psów łatwo wyszkolić?

10 najmądrzejszych psów wg. Stanley’a Coren’a:

Kilka słów o owej postaci. Psycholog ten opracował listę dziesięciu najmądrzejszych ras psów. Razem z innymi naukowcami zrobił serię testów na prawie wszystkich rasach pod kątem inteligencji, stosunku do człowieka, posłuszeństwa, szybkości tresury itp. Wg. tych badań najmądrzejsze psy to:

1. Border Collie – inteligentny, szybko się uczy, posłuszny, lubi współpracę z człowiekiem.

2. Pudel – wesoły, pełny energii, ciekawski pies uwielbiający człowieka. Lubi się bawić, słucha się człowieka, można go szybko ułożyć.

3. Owczarek niemiecki – bardzo inteligentny, doskonały pies użytkowy (do pracy w policji, ratownictwie, urzędach celnych), lubi pracować i szybko się uczy.

4. Golden Retriever – świetny pies do domu, łagodny.

5. Doberman – dobrze traktowany nie będzie agresywny, radosny, kocha swojego pana, ufny, posłuszny i nie sprawia kłopotów.

6. Owczarek szetlandzki – świetnie pilnuje domu, odważny, lubi wyzwania, można mu zaufać, wesoły, kocha dzieci, szybko się uczy.

7. Labrador Retriever – ten piesek lubi się bawić i uczyć, Iubi współpracować z ludźmi, słucha się, jest idealny dla małych dzieci.

8. Papillon – wrażliwy, mądry, szybko się uczy, lubi się bawić, ma dużo energii.

9. Rottweiler – inteligentny, mądry i posłuszny. Zawsze czujny, w stosunku do domowników przyjazny i ufny, w stosunku do obcych zachowuje rezerwę. Łatwo się go szkoli.

10. Australian Cattle Dog – spokojny, rozsądny, zrównoważony temperament, można mu zaufać, przyjazny w stosunku do ludzi i innych zwierząt.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

92 − 91 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.