Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Nauka zawracania

Nauka zawracania

Szkolenie rozpoczynamy powtórzeniem ćwiczeń z poprzednich dni (chodzenie na smyczy przy nodze, stanie, zmiany kierunku w marszu).

Elementy te ćwiczymy przez pół godziny, a po przerwie poprzedzonej komendą “przerwa, biegaj” przystępujemy do nauki zawracania w marszu.

Po komendzie “naprzód” maszerujemy z psem, by po kilkunastu metrach wydać komendę “powrót”. Należy wówczas obrócić się przez lewe ramię o 180 stopni. Smycz przełożyć za plecami tak, by po obrocie ponownie lewa ręka znalazła się przy obroży psa. Jednocześnie przeciągamy za sobą psa tak, aby znalazł się znowu przy lewej nodze przewodnika. Po wykonaniu całego
manewru maszerujemy z psem kilkanaście metrów, zwracając uwagę na prawidłową pozycję psa i używając komendy „równaj”. Zawracanie z psem ćwiczymy początkowo co kilka metrów, z czasem odcinek ten wydłużamy.

Co ze smyczą?

Niebagatelne znaczenie w tym ćwiczeniu ma smycz, która nie może przeszkadzać przy przekładaniu jej za plecami. Wykonywany płynnie, bez zbytecznych przystanków, manewr zawracania pies bardzo szybko opanuje. Należy go wówczas włączyć do ćwiczeń poznanych wcześniej i wykonywać kompleksowo.

Kiedy pies już będzie grzecznie chodził na smyczy, możesz nauczyć go komendy „siad”.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

26 + = 29

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.