Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Pies sika w domu

Pies sika w domu – Jak temu skutecznie zapobiec?

Zachowywanie czystości to chyba jedna z najważniejszych rzeczy, na jakich zależy nam, gdy mamy w domu psa. Od psów dorosłych oczekujemy, że będą załatwiać swoje potrzeby na dworze od pierwszego dnia; od szczeniąt, że szybko się tego nauczą i zminimalizują tym samym zarówno straty materialne, jak również naszą konieczność sprzątania.

Jak wyeliminować załatwianie się psa w domu?

Zacznijmy od wyeliminowania podstawowych błędów. Pies sika, gdy ma czym. Tak samo robi kupę, gdy ma czym. Już 2 godziny przed spaniem nie dawaj mu jedzenia, ani wody. Jak widzisz, że pies ma potrzebę możesz dać mu polizać kostki lodu. Uwierz mi psu się nic nie stanie, gdy w ciągu dnia jadł i pił normalnie.

Drugim ważnym elementem jest wychodzeniem z psem na spacer po posiłku. Większość psów 15min po posiłku musi się załatwić. Dlatego dobrze iść z psem na spacer. Jak pies nie zrobi potrzeby pójdź z nim za 1h, tak długo aż zrobi.

Ważny jest rytuał chodzenia na spacer. Trzeba chodzić w to samo miejsce, tą samą drogą i najlepiej tak, aby nic go nie rozpraszało. Gdy pies się załatwi koniecznie go pochwal i zostań z nim jeszcze na chwile na zewnątrz. Jak nie zostaniesz na zewnątrz pies nauczy się trzymać i zrobić po wejściu do domu. Przedstawiony rytuał jest niezwykle ważny! Pies, gdy czuje swoje poprzednie odchody szybciej się wypróżnia.

Jak pies załatwia się w domu kup w sklepie zoologicznym neutralizator, ponieważ pies jak poczuje swoje poprzednie odchody będzie robił znów w tym samym miejscu.

Jeśli masz dorosłego psa i problemy zaczęły się teraz są dwie możliwości:

  1. w domu był inny obcy pies – naturalną reakcją jest zaznaczanie terytorium
  2. pies może mieć problemy żołądkowo-jelitowe i powinieneś iść do lekarza.

Większość psów po prostu wyrasta z załatwiania się w domu.

UWAGA
Częste posikiwanie lub długie sikanie, kropelka po kropelce, może świadczyć o infekcji dróg moczowych. W takim przypadku niezbędne jest zbadanie moczu i krwi i podanie odpowiednich lekarstw a nawet zmianę diety.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

79 − = 73

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.