Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Zrozum psa - Psia Mowa

Zrozum psa – Psia Mowa

Kiedyś jako dziecko bardzo lubiłem dziecięcy wierszyk:

„Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem”

– no właśnie – czy da się prowadzić dialog z czworonogiem?

Na pewno nie w taki sposób, jak porozumiewają się ludzie. Pies nie przyjdzie i nie powie:

„Słuchaj, to i to mnie w tobie wkurza, tego nie akceptuję w twoim zachowaniu, a te małe smaczki treningowe smakują mi super.”

Tak się nie stanie. Wielka szkoda, ponieważ ileż mniej psich i ludzkich nieszczęść by było. Jednak nie jest też tak tragicznie, że pies jest zupełnie pozbawiony możliwości komunikowania się z człowiekiem.

Naukowcy dowodzą, że pies rozumie ludzką mowę na poziomie dwuletniego dziecka- jako ojciec trzylatka śmiem twierdzić, więc że to wcale nieźle.

Problemem zaś jest to, że chcąc być rozumianymi przez psa, Iudzie zupełnie zapominają o tym, że pies też mówi, że też wysyła nam jakieś znaki i ich obowiązkiem, jako właścicieli czworonogów jest się tego języka nauczyć i rozumieć go.

Jak mówi pies? Przede wszystkim ciałem!

Dziś w każdej szanującej się firmie prowadzone są kursy dla pracowników nt. mowy ciała klientów, doradców czy kolegów z pracy. Takie szkolenia pomagają w unikaniu konfliktów i pozyskiwaniu lepszych efektów np. sprzedaży. Z podobnych powodów warto nauczyć się mowy ciała psa. Tymczasem właściciele ignorują problem i dochodzi do przejawów agresji, do wielu problemów wychowawczych, hodowania lęków czy nieodpowiednich postaw, a nie rozumiejący ich podstaw i źródeł zrozpaczeni i nieradzący sobie z nimi właściciele szukają natychmiastowej pomocy u psich psychologów albo oddają psa do schroniska. Tymczasem w wielu wypadkach wystarczy zrozumienie mowy psa.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

53 − 45 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.