Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Pies skacze przez płot

Jak zmusić psa do tego, aby nie skakał przez płot?

Masz psa, który lubi skakać przez płot?

Wiele psów uważa się za artystów ucieczki – co zatem możemy zrobić, aby położyć kres wyskokom i ucieczkom psa. Muszę powiedzieć już na samym początku, że skoki przez ogrodzenie mogą być trudnym problemem do rozwiązania – choć nie niemożliwe!

Powodem dla którego twój pies skacze przez ogrodzenia jest satysfakcja. Zasadniczo oznacza że Twój pies zostanie nagrodzony za to że skacze przez płot. To mniej więcej ta sama sytuacja kiedy pies kradnie coś dobrego z kuchni, bo chce się za to wynagrodzić – jest wynagradzany za swoje czyny. Za każdym więc razem pies skacze przez płot, a zachowanie jest wzmacniane i wzmacniane, co oznacza, że jest wysoce prawdopodobne że pies zrobi to ponownie.

Zatrzymaj skakanie swojego psa

oto następujące tematy jakimi chcę się tutaj zająć. Zacznij od ustalenia przyczyny lub wyzwalacza, który powoduje, że twój pies skacze, a następnie dostosuj odpowiedni program, aby powstrzymać go od tego zachowania.

  1. Dlaczego Twój pies przeskoczył płot?
  2. Co można zrobić, aby zapobiec skakaniu?
  3. Czy masz wpływ na środowisko swojego psa?
  4. Co z samym psem?

1. Dlaczego Twój pies przeskoczył płot?

Powód takiego zachowania może być oczywiste dla Ciebie, lub może być wynikiem jednego lub więcej z następujących czynników:

Nuda, niepokój, pociąg seksualny, strach, brak ćwiczeń, pies chce się dostać do innych psów, szuka Twojego zainteresowania, czegoś lub kogoś ekscytującego po drugiej stronie płotu, może dlatego ze pies czuje się odosobniony od reszty rodziny.

2. Co można zrobić, aby zapobiec skakaniu?

Bezpiecznym rozwiązaniem jest posiadanie znacznie wyższego płotu to oddali pokusę skakania przez płot. Uniemożliwiając skoki psu przez płot jest zawsze najlepszym rozwiązaniem – dla Ciebie i Twojego psa.

a) Zwiększenie wysokości istniejącego ogrodzenia. Możesz kupić tanie i dość dobre zestawy w każdym lokalnym sklepie ze sprzętem ogrodniczym.

b) Blokuj wszystkie dziury w ogrodzeniu. Również wypełnij luki, które mogą być wykorzystywane jako awaryjna ucieczka psa, gdzie mógłby os się wślizgnąć lub próbować wyjść.

c) Jeśli twój pies nie przeskakuje bezpośrednio przez płot, ale wdziera się lub wspina się po ogrodzeniu spróbuj tych porad. Rozwiń kilka rolek siatki ogrodzeniowej przed samym płotem, aby zapobiec wspinaniu.

d) Umieść przeszkody metr przed istniejącym ogrodzeniem. Może, to być linia roślin lub inne mniejsze ogrodzenie. Ta metoda zapobiega temu aby pies chciał skoczyć. Osobiście uważam ze ta metoda jest najlepsza.

e) Inną popularną metodą jest niewidoczne ogrodzenie dla psów. Niektóre z tych produktów potrzebują jednak ogrodzenia aby pies mimo wszystko nie uciekał.

Inną metodą jest położenie zwykłej siatki ogrodzeniowej przed samym płotem, wierz mi psy nie lubią uczucia drutu pod łapami.

3. Czy Ty masz wpływ na środowisko swojego psa?

Pamiętaj, aby posiadać wszystko co pies musi mieć być czuć się wygodne. Upewnij się, że pies ma suche, ciepłe i wygodne łoże, świeżą wodę i kilka zabawek do zabawy. Twoim celem jest zapewnienie, aby jego lokum stało się atrakcyjnym miejscem.

Unikaj stymulacji bodźcowej co to znaczy? Postaraj się aby znikło z zasięgu wzroku wszystko to co może przyciągać uwagę psa. Możesz nawet zakryć ogrodzenie aby nie było prześwitu.

a) Pomyśl co powoduje wyzwolenie Twojego psa i rozważ, czy można zmodyfikować lub zmienić to w jakikolwiek sposób. Powiedzmy, że Twój pies skacze przez płot za każdym razem kiedy widzi listonosza – jest możliwe, aby zmienić lokalizację skrzynki pocztowej lub zablokować wejście do drzwi?

b) Zbuduj oddzielną część wybiegu dla psa w celu ograniczenia swojego psa. Można kupić jakieś tanie zestawy w większości dobrych sklepów zoologicznych czy ogrodniczych. Warto zauważyć, że pies nigdy nie powinien ograniczać się tylko do miejsca swojego legowiska czy tylko tego samego wybiegu, to nie jest dobre dla psa i prowokuje go do niezrównoważonych zachowań.

c) Jeśli bezpańskie psy są problemem zadzwoń po hycla

Wybierz jedną lub więcej z podanych wyżej technik w zależności od indywidualnych potrzeb psa. Możesz używać obroży uciskowych ale to dla mnie brutalna metoda i może być wykorzystywana tylko w ostateczności..

Możesz wykastrować psa, jeśli uważasz, że popęd seksualny jest czynnikiem przyczyniającym się do wyskoków psa.

Spalaj energię psa. Energię (zarówno fizyczną jak i psychiczną) możesz wykorzystywać ucząc psa posłuszeństwa, rzucać mu kij, pobiegać z nim w parku tak aby miał jakieś zajęcie, najlepiej bez użycia smyczy. Ważne aby pies nie czuł się samotny i sfrustrowany to jest bowiem jednym z głównych czynników częstych ucieczek psa.

Trening posłuszeństwa jest istotny dla wszystkich psów. Trening posłuszeństwa pomoże w kontaktach i z zachowaniami problemowymi, takimi jak skoki i przyczyni się do poprawy więzi jakimi dzielisz się z psem. Ważne polecenia to “przyjdź “zostań”, a także upewnij się, że pies rozumie poprzez komendę “nie”.

Możesz ustawić “pułapkę”, która złapie psa w akcie skoku przez płot i wyda nieprzyjemne w skutkach konsekwencje do niego. Czas ma kluczowe znaczenie przy tworzeniu takich pułapek – należy dostarczyć nieprzyjemnych konsekwencji w momencie, gdy pies jest w akcie skakania przez płot. Nieprzyjemnych konsekwencji można mu dostarczyć poprzez obsikanie z węża lub hałasem. Ta metoda działa, ale ma ograniczenia. Po pierwsze musi działać w każdej chwili dostarczyć awersyjnych doznań.

Nie radzę wiązać psa, aby nie dopuścić do skoków przez ogrodzenia – dlaczego pies ma spędzić swoje życie będąc związanym? Być może trzeba rozważyć umieszczenie psa w domu, jeśli on nadal skłania się do ucieczki, gdy jesteś daleko od domu.

Powodzenia i próbuj utrzymać psa po prawidłowej stronie płotu.

I ostatnia rzecz – jeśli widzisz psa skaczącego przez płot nie goń go. Prawdopodobnie jest to reakcja. Pies robiąc to żąda od Ciebie zainteresowania.. Nie należy również karać psa, gdy go dogonisz lub kiedy nie wraca do domu.

 

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

25 + = 28

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.