Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Zrozum psa - Wychowanie psa

Zrozum psa – Wychowanie psa

Podczas wychowania grupy psów zawsze występuje przywódca w stadzie. Jest on najważniejszy i zazwyczaj przewodzi innymi psami. Jeżeli wybieramy psa do wychowania ważne jest aby był on najniższy rangą w stadzie. Jeżeli mamy do czynienia z grupą psów zawsze będą one różniły się charakterem tak jak w ludzkiej społeczności. Spotkać można mniej i bardziej odważne szczenięta.

O czym pamiętać w wychowywaniu?

Najważniejszą sprawą o jakiej należy pamiętać wychowując szczeniaka jest fakt iż nie może on odczuwać w żaden sposób, że jest ważniejszy niż jego
właściciel. W związku z tym nie może on spać w łóżku ze swoim panem, wskakiwać na niego oraz spożywać posiłek wcześniej niż on. Pies nie może się niecierpliwić jak dostaje od pana miskę i ma spokojnie czekać jednak nie można go za bardzo drażnić, dlatego trzeba mu po chwili miskę oddać.

Czy uczucia mają znaczenie w wychowaniu?

Odpowiedz jest twierdząca. Pies odczuwa tak jak człowiek: smutek, ból, tęsknotę, ale rozumuje jak pies, a nie jak człowiek i nie zna znaczenia ludzkich słów. Pies powinien odczuwać ciepło i czułość do człowieka, dlatego już małe szczeniaczki powinny mieć kontakt z właścicielem. Szczeniaki należy głaskać po to aby nabrać zaufania do ludzi i nawiązać więź z człowiekiem.

Nie należy psa bić, bo nie osiągnie się tym dobrych rezultatów, a wręcz przeciwnie. Pies który jest bity, zastraszony, lękliwy staje się agresywny i może pogryźć właściciela.

Warto również pogłaskać psa przynajmniej raz i pochwalić kiedy spożywa posiłek. Nie należy zbyt szybko oddzielać szczeniaków od matki. Powinny one spędzać z matką przynajmniej pierwsze sześć tygodni po urodzeniu. Jeśli chcemy psa nauczyć czegoś nowego łatwiej to przyswoi gdy będzie kojarzył daną czynność z czymś miłym np. z pogłaskaniem lub też ulubionym przysmakiem.

Należy pamiętać jednak, że jedne rasy psów uczą się wolniej a inne szybciej. Według doświadczenia właściciela w kontakcie z psami należy wybrać rasę psa jakiego bierze na wychowanie. Jeżeli dobrze wychowamy psa będzie on wiedział jakie jego zachowanie nam się podoba a jakie nie. Warto na wychowanie psa poświęcić dużo cierpliwości i czasu i nie podejmować się tego zadania nie mając czasu.

W wychowaniu psa należy postępować zawsze konsekwentnie np. nie nagradzać go gdy nie wykonał jakieś czynności. Warto aby nasz pies kojarzył mimikę naszej twarzy z gestami jakich go uczymy i zawsze wiedział jak postępować.

Jeżeli wychowujemy grupę psów warto aby stworzyły sobie odpowiednią hierarchię do, której człowiek nie będzie się wtrącał.

Pies jest zwierzęciem, które od dawna było wiernym towarzyszem człowieka i bardzo się do niego przywiązuje. Jeśli pies jest pół roku przy tym samym właścicielu staje się mu wierny, oddany, i jest w niego wpatrzony. Młody pies robi wszystko, aby zaimponować swojemu właścicielowi, popisuje się by zostać zauważony.

Jeśli zostaje oddany do kogoś innego przestaje jeść, przeżywa ból i cierpienie, często nawet kończy się to śmiercią. Uważam, że warto dobrze zastanowić się zanim zakupimy psa czy chcemy go kochać i wychowywać. Wychowywanie psa powinno być pełne konsekwencji z naszej strony ale zarazem łagodne. Jeśli będziemy dobrze wychowywać psa i łączyć to z zabawą będzie wiedział jak reagować w wielu sytuacjach.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

+ 6 = 13

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.