Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Jakimi metodami wytresować psa

Jakimi metodami wytresować psa?

W tresurze psa można wyróżnić IV metody:

  1. MECHANICZNA – polega na wyrobieniu u psa nawyków poprzez stosowanie zabiegów bezpośrednio go przymuszających.
    Kiedy wydajemy komendę „siad” po kilku sekundach zmuszamy psa aby wykonał zadanie. Jeśli kilkakrotnie powtórzymy to ćwiczenie wywołamy u psa odruch. Jest to bardzo skuteczna metoda jeśli zastosuje się ją we właściwy sposób.
  2. WYRÓŻNIENIOWA – polega na tym, że za każdy dobrze wykonany rozkaz pies dostaje nagrodę w postaci jedzenia jakie lubi najbardziej. Można powiedzieć rozkaz „siad” i pokazać psu smakołyk jaki na niego czeka jeśli wykona polecenie. Dobrym sposobem jest też nagrodzenie psa pochwaleniem i pogłaskaniem.
  3. KONTRASTOWA – polega ona na łączeniu mechanicznego uczenia psa z nagradzaniem. Dzięki tej metodzie pies skojarzyć prawidłowe zachowanie z czymś przyjemnym.
  4. NAŚLADOWNICTWA – Pies naśladuje zachowanie swojego pana, odwzorowuje je np. w przeskakiwaniu przez przeszkody, lub wchodzeniu do wody. Te metoda wykorzystywana jest w szkoleniu grupy psów. Wykorzystuje się w tej metodzie również psy doświadczone aby swoim zachowaniem dawały dobry przykład i nauczyły inne psy szybko wykonywać daną czynność.

W poradniku wykorzystałem mix technik szkoleniowych wybierając tylko te, które skutecznie i jak najszybciej dają pożądane efekty!

Zanim jednak przejdziemy do właściwego szkolenia zapoznaj się z dekalogiem trenera.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

− 6 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.