Pobierz eBooka i zacznij tresurę już dziś

Instynkt kierujący twoim

Jaki jest podstawowy instynkt kierujący twoim psem?

Psy potomkami wilków i ocaliły mnóstwo instynktów, z których najważniejsze to instynkt stadny i instynkt poszukiwania przywództwa. W wilczych stadach, w odróżnieniu do cywilizacji ludzkiej, nie ma dwóch identycznie równych jednostek – zawsze pewien osobnik jest ponad. Dzięki temu każdy zna swoją pozycję w stadzie.

Współcześnie stadem dla psa potrafią być pozostałe zwierzęta w domu, a także domownicy. Trafiając do takiego „stada” psiak kierowany swoim instynktem będzie rwał się do ustalenia hierarchii, czyli uzgodnić kto będzie osobnikiem przeważającym a kto podległym. Ten drobiazg jest najważniejszy, aby twardo wyznaczyć zasady przywództwa w Twoim domu. W psim świecie przepisy jasnealbo to on będzie dominował nad Tobą, albo będzie Ci uległy.

Jeżeli do tej pory to pies był na pozycji dominującej w stadzie nic nie jest jeszcze stracone. W wilczych stadach co jakiś czas przywództwo się zmienia i dochodzi do ponownej walki o pozycję. Wykorzystaj to i ustal nowe zasady w relacjach ze  psem.

Ważne aby zrozumieć psychikę psa przed rozpoczęciem tresury. Ta kwestia jest podstawą do nawiązania dobrej relacji i gwarantuje powodzenie w zmienianiu zachowania psa.

Cały artykuł opisany jest w poradniku!
Zapraszamy Cię do przetestowania e-booka: „Sam Wytresuj Psa”

Zostaw komentarz

7 + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.